Vlekkenwijzer

Chocolade, koffie, thee
Vermeng een eetlepel fijnwasmiddel en eetlepel azijn met 1/2 liter handwarm water (bij thee kunt u ook nog een theelepel citroensap toevoegen). Drenk hierin een doekje en dep daar de vlek mee weg.

Ei, melk
Dep langdurig met koud water.

Fruit, limonade, vruchtensap
Behandel langdurig met warm water of bestrooi met zout en laat dit enige tijd inwerken, om het vervolgens met warm water weer te verwijderen.

Honing, jam, stroop
Wegdeppen met een sopje van biologisch wasmiddel.

Inkt
Dep de vlek weg met watten, gedrenkt in zuivere alcohol of spiritus.

Rode wijn
Bestrooi de vlek met zout en laat dit enige tijd inwerken. Vervolgens met handwarm water verwijderen of vermeng een eetlepel fijnwasmiddel en eetlepel azijn met 1/2 liter handwarm water. Drenk hier een doekje in en dep de vlek weg.

Urine, bloed, etc.
Dep zoveel mogelijk vocht weg. Behandel de vlek vervolgens voor met koud water. Daarna schoonmaken met een sopje van biologisch wasmiddel.

Drop
Schraap eerst voorzichtig de drop van de boxspring. Vervolgens wegdeppen met een in water en ammonia gedrenkte doek. Indien nodig nabehandelen met water en een schone doek.